Pierwsza drużyna w wyjazdowym spotkaniu pokonała DAP Dębica 0:2 po golach Moniki Markiewicz i Marleny Brzeszczyńskiej.
Od pierwszej do ostatniej minuty to Podgórze przeważało w spotkaniu, czego nie odzwierciedlał jednak wynik na tablicy. Bramkarkę przeciwniczek udało się pokonać dopiero Monice Markiewicz, która pozwoliła nam zakończyć pierwszą połowę jednobramkową przewagą.
Druga połowa to dobra gra Podgórzanek, których kolejne ataki skutecznie odpierała bramkarka przeciwniczek. Finalnie jednak to jej faul w polu karnym na Karolinie Kopacz pozwolił naszym zawodniczkom na podwyższenie prowadzenia. Gola z rzutu karnego zdobyła Marlena Brzeszczyńska i ustaliła wynik całego spotkania na 0:2.
Młodsze Podgórzanki pokonały Piast Łapanów 6:0, wyprzedzając go tym samym o 3 punkty i wskakując na drugą pozycję w tabeli. Jednocześnie do lidera – doświadczonej drużyny Wawelu Kraków, Podgórzankom brakuje aż 18 punktów.
Z zawodniczkami z Łapanowa spotkamy się jeszcze w zaległym meczu 11. kolejki, co zapowiada duże sportowe emocje. Przeciwniczkom dziękujemy za spotkanie i czekamy na zaległy mecz 3 czerwca. Dziękujemy także arbitrom za wysoki poziom sędziowania.
Strzelczynie: Klaudia Stefańczyk (1), Patrycja Rogowska (3), Karolina Czchowska (1), Karolina Jarczyk (1).